5 największych błędów, które popełnia każdy początkujący zespół

5 największych błędów, które popełnia każdy początkujący zespół

  Posiadanie zespołu to niesamowite doświadczenie i jestem pewien, że będziesz miał dużo zabawy grając, bawiąc się z kolegami z zespołu i podróżując do miejsc, w których nigdy wcześniej nie byłeś. Ale zanim się podekscytujesz, musisz zrozumieć, że będziesz musiał zmierzyć się z wieloma wyzwaniami na swojej drodze, zanim zostaniesz zespołem który jest rozpoznawalny i podziwiany przez tysiące fanów. Wiele zespołów popełnia wielkie błędy już na samym początku, nie wiedząc, że będą się one rozpadać w momencie, kiedy najmniej się tego spodziewają.

  Muzyka to sztuka, ale zespół to “organizacja”, która składa się z kilku osób, a poza nowymi pomysłami i kreatywnością, trzeba nauczyć się współpracować i organizować się tak, abyście mogli pracować nad swoją muzyką i stworzyć coś naprawdę wyjątkowego. Każda z tych rzeczy zależy od drugiej i aby odnieść sukces, trzeba będzie zwrócić na nie uwagę. Oto kilka największych błędów, jakie mogą popełnić początkujące zespoły i dlaczego trzeba ich unikać.

1. Wybór członków zespołu wyłącznie na podstawie ich umiejętności muzycznych

  Znalezienie członków zespołu jest jedną z pierwszych rzeczy, które trzeba będzie zrobić, gdy założy się nowy zespół. Tutaj właśnie wiele osób popełnia najczęstszy błąd. Ustalają błędne kryteria wyboru członków. Większość ludzi stawia umiejętności muzyczne jako pierwsze i jedyne kryterium, na których opierają swoja decyzje o włączeniu kogoś do zespołu-ale to jest błędne. Tak, umiejętności techniczne są ważne, a posiadanie szkolnego muzyka jest również dobre, ale to nie sprawia, że ktoś idealnie pasuje do Twojego zespołu. Ważne jest, aby był kreatywny, innowacyjny, odpowiedzialny i aby można było komunikować się zarówno na poziomie muzycznym, jak i czysto ludzkim..

2. Nie mając jasnego wyobrażenia o kierunku muzycznym, który zamierzasz grać

  Tak, wolność twórcza jest bardzo ważna, ale zbyt wiele wolności może być tak samo złe, jak i jej brak. Ty i członkowie Twojego zespołu musicie być na tej samej stronie, jeśli chodzi o muzykę, którą zamierzacie grać. Nie jest za bardzo rygorystyczne, ale wystarczy, aby Twoja muzyka osiągnęła rozpoznawalny kształt, na którym można zacząć budować.

3. Nieposiadanie lidera zespołu

  Czy ci się to podoba, czy nie, ktoś musi być tym, kto przejmuje inicjatywę i inspiruje innych do dalszego rozwoju. Jeśli nie masz lidera w swoim zespole, ludzie zapomną, jakie są ich “obowiązki” i przestaną wnosić wkład do zespołu. Zawsze jest taki jeden facet, który rezerwuje koncerty, rozmawia z promotorami i nawiązuje kontakty z fanami. Kiedy mówię “lider zespołu”, nie mam na myśli twojego stereotypowego frontmana wokalisty, ale lidera, który inspiruje innych, by dali z siebie to, co najlepsze.

4. Myśląc media społecznościowe, należy utworzyć własna oficjalną stronę internetową.

  Istnieje wiele sposobów promocji zespołu online, a portale społecznościowe są często jednymi z pierwszych, które przychodzą do głowy. Ale nie popełniaj błędu myśląc, że platformy społecznościowe mogą zastąpić oficjalną stronę internetową Twojego zespołu. Posiadanie własnej strony internetowej daje pełną kontrolę nad treścią, brandingiem, fonetyzacją i sprawia, że wyglądasz znacznie bardziej profesjonalnie. Istnieje wiele darmowych sposobów, które poprowadzą Cię przez proces tworzenia własnej strony internetowej krok po kroku. Możesz nawet dołączyć sklep internetowy z towarem swojego zespołu, który może być dodatkowym źródłem dochodu.

5. Oczekiwanie sukcesu z dnia na dzień

  Bez względu na to, jakie są Twoje motywy do założenia nowego zespołu, ważne jest, aby nie dać się wciągnąć w pułapkę i oczekiwać, że z dnia na dzień osiągniesz swoje cele. Tworzenie dobrego materiału wymaga sporo czasu i ciężkiej pracy; praktykowanie go do perfekcji i inwestowanie pieniędzy w jego nagrywanie

About admin

Related Posts