Kilka wskazówek jak rozpocząć swoją karierę muzyczną z zespołem

Kilka wskazówek jak rozpocząć swoją karierę muzyczną z zespołem

  Jesteś na etapie, w którym wyszkoliłeś swoje umiejętności i w którym chcesz zacząć występować z zespołem. Dołączenie do zespołu jest najprostszym sposobem, aby rozpocząć ścieżkę kariery z możliwością występu na przyszykowanym wcześniej gruncie. Jednak może być trudno znaleźć grupę podobnie myślących osób grających muzykę, którą lubisz. Czy ma sens próba dołączenia do istniejącego zespołu, czy też należy założyć własny zespół? Przyjrzyjmy się zaletom i wadom każdego z nich, aby pomóc Ci podjąć decyzję.

Dołączenie do zespołu: plusy

  Przystąpienie do zespołu ma swoje zalety. Kiedy dołączysz do zespołu, możesz dołączyć do pracy z muzykami, których podziwiasz. Możesz połączyć się z doświadczonymi profesjonalistami, którzy zainspirują Cię do tego, by stać się lepszym w swoim rzemiośle. Nie wspominając już o tym, że dołączenie do zespołu o ustalonej pozycji zwiększa szanse na szybsze i regularne występy oraz doskonalenie umiejętności scenicznych. Jest bardziej prawdopodobne, że rozwinęli długoterminowe relacje z agentami i właścicielami miejsc, które umożliwiają im tworzenie lepszych koncertów.

Dołączenie do zespołu: wady

  Dołączenie do zespołu oznacza jednak, że nie możesz wybrać swoich kolegów do zespołu i będziesz miał ograniczoną kontrolę kreatywną. Wchodzisz w sytuację, w której członkowie zespołu mają historię i być może stworzyli zwartą klikę. Twoim zadaniem jest nauczenie się, jak się do niego dopasować. Możesz skończyć z naprawdę fajnymi kolegami z zespołu, którzy zaczynają czuć się jak rodzina, ale jeśli mają polaryzujące osobowości i niezliczoną ilość spraw osobistych, musisz sobie z tym poradzić lub zrezygnować. Jako nowy członek, jest mało prawdopodobne, że będziesz miał znaczący wkład w wybór piosenek, proces prób, jak i harmonogram ich wykonania. Jeśli jednak zdecydujesz, że zespół nie jest dobrze dopasowany, zawsze możesz zrezygnować i poszukać innego.

Tworzenie zespołu: plusy

  Jeśli chcesz mieć więcej twórczej kontroli i pewności, że będziesz grał muzykę, którą lubisz w miejscach, które wolisz, utworzenie zespołu może być najlepszym sposobem, aby zacząć. Rekrutacja własnych członków pozwala na wybór graczy z pożądanym przez Ciebie zestawem umiejętności i osób, z którymi, jak sądzisz, będziesz mieć chemię. Jako założyciel zespołu, kontrolujesz kierunek twórczy. Możesz dyktować wielkość zespołu, wybór piosenek, wygląd, miejsca docelowe oraz harmonogram prób i występów.

Tworzenie zespołu: wady

  Jako członek-założyciel, będziesz musiał zarządzać obowiązkami zespołu, dopóki nie przekażesz ich innym. Oznacza to, że być może będziesz musiał ponieść początkowe koszty rozpoczęcia działalności i funkcjonować jako manager zespołu, organizator i promotor. Obejmuje to znalezienie i wynajęcie talentu w razie potrzeby, zabezpieczenie koncertów, promowanie występów i zarządzanie osobowościami w zespole. Kiedy zarezerwujesz koncert, będziesz odpowiedzialny za zapewnienie, że zespół wywiąże się ze swoich zobowiązań zawartych w umowach. Będziesz domyślnie uważany za lidera zespołu i musisz przydzielić te zadania innym, jeśli nie chcesz mieć pełnej kontroli. Nawet w najbardziej toksycznych sytuacjach, możesz być nieskuteczny w zastępowaniu członków lub rozwiązaniu zespołu, ponieważ dokonałeś tak dużej osobistej inwestycji.

  Zanim podejmiesz decyzję, zbadaj zespoły w Twojej okolicy i określ, czego oczekujesz od ich doświadczenia. Skorzystaj z każdej okazji, aby nawiązać kontakty z lokalnymi muzykami, zaplanować kilka przesłuchań, obserwować dynamikę każdego zespołu, a następnie rozważyć swoje możliwości. Jeśli nie możesz znaleźć zespołu, który lubisz lub czujesz, że na lokalnej scenie muzycznej jest pustka, którą chciałbyś wypełnić, weź panowanie i utwórz własny zespół.

About admin

Related Posts