Czy naprawdę musimy być młodzi, aby mieć możliwość wkroczenia do przemysłu muzycznego?

Czy naprawdę musimy być młodzi, aby mieć możliwość wkroczenia do przemysłu muzycznego?

  Dzisiaj będziemy rozmawiać o wrażliwym temacie, a mianowicie możliwości wkroczenia do przemysłu muzycznego bez względu na wiek. Rzeczywiście, jest to problem, który pojawia się co jakiś czas na  ustach wielu rozwijających się muzyków, zdenerwowanych brakiem możliwości na zrobienie kariery.

Czy jest już za późno na sukces?

  Czy przemysł muzyczny będzie chciał artystów powyżej 30 czy 40 lat, podczas gdy po drugiej stronie mamy Justina Biebera, One Direction i Roksanę Węgiel? Byliśmy uwarunkowani myślą, że aby odnieść sukces w muzyce trzeba zaczynać od najmłodszych lat i szybko się przebijać, a koncerty jak Eurowizjia Junior sprawią, że nie zapomnimy o tym. Więc jeśli mamy niewiele wyników w wieku 25 lub 30 lat, zaczynamy myśleć, że to nie jest dla nas lub że jesteśmy zbyt starzy. Czy jest to uzasadnione? Tak naprawdę nie.

Twój wiek nie określa Twojego sukcesu

  To prawda, że młodość, podobnie jak wygląd fizyczny, jest ważnym czynnikiem sukcesu w biznesie muzyki pop. Czy oznacza to, że musisz zrezygnować z wszystkiego, jeśli nie jesteś znany do 30 roku życia? Wcale nie. Tak wielu artystów wystartowało, choć niekoniecznie pasowało do typowego profilu nowej gwiazdy muzyki:

  • Leonard Cohen wydał swój pierwszy album w wieku 33 lat, ale musiał poczekać, aż miał 50 lat, aby wydać mityczny “Hallelujah”.
  • James Murphy uruchomił LCD SoundSystem w wieku 31 lat, ale to właśnie z jego trzecim albumem w wieku 40 lat stał się międzynarodowym sukcesem.
  • Bill Withers musiał poczekać aż miał 32 lata, aby wydać swój pierwszy album, w tym przebój Ain’t no Sunshine
  • Amanda Palmer rozpoczęła od TheDresden Dolls w wieku 27 lat, a w wieku 36 lat, dzięki kampanii Kickstarter, która przyniosła ponad 1,2 miliona dolarów na sfinansowanie nagrania nowej płyty .

  Tutaj daję wam tylko garść z nich, ale są tysiące artystów, którzy gdy tylko znaleźli swój styl muzyczny, nagrali swoje najlepsze piosenki lub osiągnęli szczyt swojej kariery po ponad trzydziestu latach.

Czego naprawdę szukasz?

  Dzięki Internetowi, domowej produkcji studyjnej, niepokojącej łatwości tworzenia i udostępniania treści wideo lub globalnej dystrybucji swoich tytułów za pomocą kilku kliknięć, jest tak samo prawdopodobny, aby żyć ze swojej muzyki, jeśli masz 67 lat, jak gdybyś miał 17. Oczywiście, nie mówię tu o tym, aby stać się nową gwiazdą chwili.

To, co mówię, to fakt, że jest teraz w zasięgu wszystkich, w każdym wieku, aby podbić jego muzyczną niszę i zarabiać na jego fanbazie w sposób zrównoważony. Czy pasuje to do Twojej definicji sukcesu? Jeśli tak, to bardzo dobrze, bo wiek nie ma nic wspólnego z Twoim sukcesem, tym bardziej Twoi fani którzy dbają bardziej o Twoją muzykę niż o zmarszczki. Spójrz na Davida Guettę, który ma prawie 50 lat i nadal ma gra po klubach, festiwalach i dla publiczności w wieku o co najmniej połowy jego. Ale jeśli szukasz przede wszystkim sławy, nie można pominąć faktu, że zostanie gwiazdą świata będzie zupełnie inną sprawą. Dlatego zapraszam do zdefiniowania, co to znaczy odnieść sukces w projekcie artystycznym, ponieważ może być tak, że bez względu na wiek, zawsze jest to możliwe.

Wnioski

  • Nie jest jeszcze za późno, aby zrealizować swoje marzenie, ale musisz przestać patrzeć na przemysł muzyczny tak samo jak 10 czy 20 lat temu.
  • Bo jeśli grasz według starych zasad, to nie będziesz w stanie iść naprzód.
  • Zrób muzykę, którą lubisz i znajdź ludzi, którzy lubią Twój dźwięk.
  • Twoi fani czekają na Ciebie, ale na to musisz spróbować nowych rzeczy i powstrzymać się z wymówkami, czy masz 30, 40, 60 czy nawet 80 lat.

Wszystko jest możliwe, więc idź na przód, MUZYCZNIE!!!

About admin

Related Posts