Nauka gry na Pianinie dla osób w każdym wieku

  • by admin

 Wiele osób może myśleć, że aby dobrze grać na pianinie, trzeba uczyć się od dzieciństwa. Praktyka pokazuje, że dzieci uczęszczające do zwykłych publicznych szkół muzycznych idą tam na prośbę rodziców, co zniechęca je do grania muzyki do końca życia. I po ukończeniu szkoły muzycznej nie mają zamiaru siadać na instrumencie.

  W dzisiejszym świecie dorośli również chcą uczyć się gry na fortepianie, ponieważ pragnienie przychodzi w bardziej świadomym wieku, i nie ma jednej siły motywującej.

  Lekcje gry na fortepianie prowadzone na zajęcia „Fundacji Strefa Melomana” są zupełnie inne. Nie mają nic wspólnego z publiczną szkołą muzyczną. Zajęcia są tworzone zgodnie z Twoimi życzeniami i planem. Ważne jest dla nas, abyś cieszył się z procesu uczenia się i abyś oczekiwał na każdą sesję. Ktoś chce nauczyć się swojej ulubionej piosenki, inni chcą nauczyć się poważnych dzieł lub tylko części. Jesteśmy świadomi, że normalny suchy trening w klasie nie wystarczy, więc nauczyciel powie ci, jak nie bać się sceny i występować w miejscach publicznych bez obaw (Organizujemy koncerty w DK 13 Muz w Szczecinie, podczas których możecie wystąpić przed publicznością).

  Oczywiście, nie jest tak łatwo grać na pianinie, jak np. na gitarze, gdzie można opanować trzy akordy w ciągu kilku godzin i grać proste utwory na ich podstawie. Dlatego ważnym zadaniem nauczyciela jest nie tylko opowiedzieć Ci o sposobach i technikach wykonawczych, ale także zmotywować Cię do działania. Jeśli w tej chwili nie wiesz jak zacząć swoją przygodę z fortepianem, przyjdź do naszej szkoły, a my na pewno znajdziemy odpowiedź na twoje pytania.

  Celem organizowanych przez nas zajęć jest stworzenie dla ciebie miejsca, gdzie będziesz odczuwał radość w każdej lekcji.

  Jesteśmy pewni, że zajęcia gry na fortepianie organizowane przez nas, zawsze będą przyjemnością, a Ty będziesz liczyć dni do następnego spotkania z nauczycielem.

 

*Na obecną chwilę nasze zajęcia prowadzone są jedynie na terenie Szkoły Muzycznej I Stopnia Pyrzycach, ul.Jana Pawła II 5

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *